Samsun Samsun
Samsun, Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biri ve ilin merkezi konumundaki şehirdir. Karadeniz Bölgesi'ndeki Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır ve 1.335.716 kişilik ..
Melahat Pars Melahat Pars
Melahat Pars (d. 1918, Fatih, İstanbul, Türkiye- ö. 17 Mayıs 2005, İstanbul) Klasik Türk müziği bestekâr ve eğitmeni. Babası İsmail Hakkı Bey, annesi Zehra Hanım olan Melahat Pars ..
Fırtına (film, 2008) Fırtına Film 2008
Fırtına (Kürtçe: Bahoz), 2007 Türkiye yapımı politik dram türünde sinema filmidir. Yönetmenliğini Fotoğraf adlı filmi ile Milano Film Festivali'nde "En İyi Film Ödülü" kazanan Kaz..
Çayeli Çayeli
[[Kategori:40 ° K]] [[Kategori:41 ° D]] Çayeli, Karadeniz Bölgesinde yer alan Rize'nin bir ilçesi. == Adı == Çayeli yerleşiminin Bizans, Trabzon İmparatorluğu ve Osmanlı imparato..
Medusa Medusa
Medusa, Yunan mitolojisinde gözlerine bakanı taşa çevirdiğine inanılan yılan saçlı, keskin dişli, dişi canavar. Gorgon kardeşlerden tek ölümlü olandır. Bu yüzden insanların kahrama..
Bu Tarz Benim Bu Tarz Benim
Bu Tarz Benim, 19 Ocak ile 28 Şubat 2015 arası Show TV'de yayınlanan, Joker Yapım tarafından yapılan moda yarışması programı.Önceki yapım şirketi Production House'un Show TV ile ol..
Safiye Ayla Safiye Ayla
Safiye Ayla Targan (14 Temmuz 1917, İstanbul – 14 Ocak 1998, İstanbul), Türk Klasik Türk müziği sanatçısı. “Çile Bülbülüm Çile” ve “Yanık Ömer” gibi şarkıların da aralarında bulund..
Adalet ve Kalkınma Partisi Adalet Ve Kalkınma Partisi
Adalet ve Kalkınma Partisi (kısaca AK PARTİ veya AKP), 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan muhafazakâr bir Türk siyasî partisi. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "AK Parti", simge..
Bir Garip Yolcu Bir Garip Yolcu
Bir Garip Yolcu, Ülkü Erakalın'ın yönettiği, Bülent Oran ve Ülkü Erakalın'ın senaryosunu yazdığı 1972 yapımı Türk filmidir. Filmin yapımcısı Hamit Gürsoy'dur. Filmin başrol oyuncul..
Sıtma Sıtma
Sıtma, hastalık yapıcı bir grup parazit olan plazmodiumların, dişi anofel sivrisinekleriyle insanlara bulaşmasıyla yayılan ateşli bir hastalıktır. İngilizcede kullanılan 'Malaria' ..
En çok indirilen 235 dosya
Liste en çok indirilenlere göre sıralanıyor.

En son aranan 11037 sorgu
Liste en son aramalara göre sıralanıyor.