User Disclosure - F For You (♥ I Love It) (2 saat önce) *** User Tahribad-i İsyan - Leyla Prod Tanerman (♥ I Love It) (6 saat önce) *** User Ceza-yerli Plaka (♥ I Love It) (10 saat önce) *** User Ai-ya-yai (♥ I Love It) (13 saat önce) *** User Ai-ya-yai (♥ I Love It) (13 saat önce) *** User Sde Tik Hfds (23 saat önce) *** Ekle

User Settings

Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk (1881 - 10 Kasım 1938), Türk mareşal ve devlet adamı. Kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde 1923'ten 1938'e kadar cumhurbaşkanı olarak görev yaptı. Birinci ..
Jungfraujoch Jungfraujoch
Jungfraujoch, İsviçre'nin Bern Alpleri'de Mönch ve Jumgfrau'nun bağlantı sırtındaki en derin nokta ve dağ geçidi. Geçit Bern ile Wallis Kantonları'nın sınırında yer alır. Geçidin b..
I. Dünya Savaşı I Dünya Savaşı
I. Dünya Savaşı, 28 Temmuz 1914'te başlayan ve 11 Kasım 1918'de sona eren Avrupa merkezli küresel savaş. II. Dünya Savaşı'na dek Dünya Savaşı veya Büyük Savaş olarak adlandırılmışt..
Ey Rekip Ey Rekip
Ey Reqîb (Kürtçe: ئهٔ ره‌قیب / Ey Reqîb; anlam: Hey Gardiyan), yaygın olarak anlamı Ey Düşman olarak bilinmesine rağmen Reqib, Arapçadaki reqebe yani "kontrol"den gelmektedir. Şair..
Svabya Alpleri Svabya Alpleri
Svabya Alpleri (Almanca: Schwäbische Alb) Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde bulunan, güneybatıdan kuzeydoğuya kadar 220 km ve 40 ile 70 km genişliğinde olan bir platodur. Sw..
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet Halk Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi (kısaca CHP), 9 Eylül 1923'te kurulan, Atatürkçülük ve sosyal demokrasi görüşlerini benimsemiş bir merkez sol Türk siyasî partisidir. Parti tüzük ve program..
Adnan Menderes Adnan Menderes
Ali Adnan Ertekin Menderes (1899, Aydın – 17 Eylül 1961, Bursa), 1950-60 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığını yapmış, İstiklal Madalyası sahibi Türk siyasetçi, d..
Saltanatın kaldırılması Saltanatın Kaldırılması
Saltanatın kaldırılması veya padişahlığın kaldırılması, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1 Kasım 1922'de kabul ettiği 308 numaralı "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, hukuku hâkimiy..
Dimitri Kantemiroğlu Dimitri Kantemiroğlu
Dimitri Kantemiroğlu ya da Dimitrie Cantemir (26 Ekim 1673 - 1723), Osmanlı Devleti'ne bağlı Boğdan eyaletinin beyi, Rumen asıllı tarihçi ve yazar, İstanbul'da yaşadığı süre boyunc..
Tevfik Fikret Tevfik Fikret
Tevfik Fikret (24 Aralık 1867 – 19 Ağustos 1915), Türk şair, öğretmen, yayıncı. Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılma sürecinde yetişti. Servet-i Fünûn topluluğunun lideri olan Tevfik ..
En çok indirilen 53 dosya
Liste en çok indirilenlere göre sıralanıyor.

En son aranan 6447 sorgu
Liste en son aramalara göre sıralanıyor.